logo

Alarko Dalgıç Pompa

Alarko 4” DMD-P Serisi Dalgıç Pompalar

Alarko 4” DMD-P Serisi Dalgıç Pompalar

Alarko Dalgıç Pompa Alarko Derin Kuyu Dalgıç Pompaları Hakkında:140mm Pvc filtreli veya çelik filtreli derin Sondaj Su Kuyularında kullanılır. Su Sondajı yapıldıktan sonra sondaj bölge şartlarına ve çıkan suyun niteliğine göre pompa seçimi yapılmalıdır. Dalgıç pompa seçimi için firmamızdan destek alabilirsiniz. Alarko Diamond Dalgıç Pompa Serisi pompaların güç tahrikinde kullanılan Alarko Diamond Dalgıç Motorları gövdesine temas eden suyla soğutulduğundan geniş kuyular için uygun değildir kuyudaki suyun yeryüzüne çıkış hızı minimum 1 metre/saniye olmalıdır.140mm den daha geniş kuyularda, depolarda, havuzlarda veya yatay olarak çalıştırmayı planladığınız projeniz var ise soğutma ceketi kullanarak çalıştırabilirsiniz. Alarko Diamond Dalgıç pompalar Yüksek verimli ve yüksek performansta çalışan profesyonel tip pompalardır. Kuyu Temizliği yapılmış su sondaj kuyularında güvenle kullanabilirsiniz. Pompa gövdesi 304 kalite paslanmaz çelik fanları ise Noryl malzemeden mamuldür. Alarko Diamond Dalgıç Motor ile uyumlu ve bu motorlar ile çalıştırıldığında garanti kapsamına dahil edilir. Derin kuyu Dalgıç Pompa Montajıyetkili firma ve usta tarafından yapılmalıdır. Dalgıç Pompa Kontrol Panosu olmadan kesinlikle çalıştırılmamalıdır. Dalgıç pompa montajı yapılırken aşağıda belirtilen maddelere ayrıca dikkat edilir. Derin kuyu dalgıç pompalarının periyodik bakım süresi yoktur. Derin sondaj su kuyularının temizliği yapıldığında kuyudan çıkarılan Alarko Dalgıç Pompa Bakımı yapılır, pompa temizlenir sağlam ise kuyuya indirilerek kullanılır. Dalgıç Pompa Servisimizde derin kuyu dalgıç pompalarının bakım onarım temizlik ve montaj uygulamaları uzman kadromuz tarafından yapılmaktadır. Dalgıç pompa montajı ehli olmayan kişiler tarafından yapılması telafisi çok büyük sorunlara yol açmaktadır. En çok karşılaştığımız sorun su sondajı kuyu sahiplerinin kendileri tarafından dalgıç pompa sistemin kuyudan çıkarılmaya çalışmasıyla pompa sisteminin kuyu içerisine düşürülmesidir. Su sondaj kuyusunun tekrar kullanılabilmesi için Kuyu Kurtarma çalışması yapılması gerekmektedir bu uygulama masraflı ve zahmetli bir iştir. İmpo derin kuyu dalgıç pompa fiyatları ve iskonto oranlarınızı öğrenmek için  bizimle irtibata geçebilirsiniz. ALARKO DALGIÇ POMPA kullanım ve içme suyu alanında her an kullanıma hazır, dertsiz, yatırımı kısa sürede geri ödeyen kesintisiz, kişisel tek su kaynağıdır. Endüstriyel tesis ve işletmelerde proses ve kullanım suyu sağlanmasında yüksek verimi, uzun ömrü ile uygun bir yatırımdır. Özellikle turizm mevsiminde suya her zamankinden fazla ihtiyaç duyulan turistik tesislerde güvenilir tek su kaynağıdır.

Müstakil evlerden gökdelenlere kadar tüm binalarda çeşitli amaçlarla kullanım suyu depolanmasında hidrofor gibi kullanılmasının da sağladığı üstünlükle çok işlevseldir.

Bahçecilik ve tarım alanında, küçük bir ev bahçesinden, on binlerce dönüm tarım arazisinin sulanmasında bahçe severler ve çiftçiler için güvenilir bir dosttur.

Üstün teknolojisi, ekonomikliği, sürekli ve kaliteli hizmeti, yedek parçada hızlı temin sistemi ile rakipsizdir. Emme Kutusu Yüksek korozyon direncine sahip Cu ASTM280 malzeme ile agresif kuyu sularına karsı dayanıklılığı ve pompa ömrü arttırılmıştır.

Ventil Tablası ve Yatağı,Yüksek korozyon direncine sahip “Fiberglass Rainforced Termoplastik “malzeme ile agresif kuyu sularına karşı dayanıklılığı ve pompa ömrü arttırılmıştır. Fan Düşük yüzey pürüzlülüğüne sahip, kum aşındırmasına dayanıklı “Ametal “malzeme ile pompa ömrü ve verimi arttırılmıştır. Kum kilitlemesine karşı yüzer fanlı olarak dizayn edilmiştir. Difüzör ve Fan Contası Difüzöre ve Difüzör kapağına giydirilmiş paslanmaz yatak ile yüksek aşınma mukavemeti kazandırılmıştır. Polikarbonat malzemeden imal edilmiştir. Güvenli ve Verimli Kullanım İçin Kuyu suyu sıcaklığı ve kuyu suyundaki kum miktarı laboratuvarda kontrol ettirilmelidir. Kuyu suyundaki maksimum kum miktarı 25 gr/m³, maksimum kuyu sıcaklığı 40°C olmalıdır. Borular ve boru kelepçeleri pompa grubunu, düşey borudaki suyu ve kendi ağırlığını taşıyacak mukavemette olmalıdır. Kuyu çapının pompa çapından en az 2” (inç) büyük olması tavsiye edilir. Pompa emme süzgeci ile kuyu filtre süzgeci arasındaki mesafe maksimum uzaklıkta olmalıdır. Motorun alt ucu ile kuyu tabanı arası en az 50 cm olmalıdır. Pompanın kuyuya indirilme boyu buna göre belirlenir. Pompanın montaj derinliği hava emmemesi için çalışabileceği minimum derinlik olan Net Pozitif Emme Yüksekliği (NPSH) değerlerine uygun olmalıdır.

 

Alarko Dalgıç Pompa montajı yapılırken aşağıda yazılı uyarıları dikkate alınız.

 
1)Sondaj kuyusunun çapına ve derinliğine göre uygun dalgıç pompa kullanılmış mı?

2)Dalgıç pompa elektrik enerji hattında uygun kesitte kablo kullanılmış mı?

3) Dalgıç pompa ile elektrik kablosu arasındaki bağlantı yapılmış ve sızdırmazlık sağlanmış mı?

4) Dalgıç pompanın basma hattında uygun olmayan çekvalf, pislik tutucu, vana, şamandıra var mı?

5) Dalgıç pompanın kuru çalışmasının önleyeci elektrod sistemi devreye bağlanmış mı?

6) Kontrol panosunun montajı kuru temiz ve düzgün bir zemine yapılmış mı?

7) Kontrol panosu üzerinde pompa gücüne göre voltaj, amper ve termik ayarları yapılmış mı?

8) Dalgıç pompanın topraklaması yapılmış mı?

9)Dalgıç pompaya gelen elektrik enerji hattında voltaj dalgalanmaları var mı?

10)Elektrik voltaj dalgalanmalarını düzenleyici regülatör sistemde var mı?

 

Alarko Derin Kuyu Dalgıç Pompaları Hangi Durumlarda Garanti Kapsamı Dışında Kalır.

 

*Firmamız tarafından montajı yapılmamış ürünler.

*Dalgıç pompa sistemine sonradan eklenen ekipmanlardan kaynaklanan hasar ve arızalar (vana, çekvalf, su saati, pislik tutucu, basınç şalteri, genleşme tankı, vb.)

*Kuyu suyunda bulunan kum, mil, çamur vb. yabancı maddelerin pompayı tıkaması ile kaynaklanan hasar ve arızalar.

*220V ve 380V olması gereken şebeke voltajının düşmesi, yükselmesi faz kesilmeleri ve fazlar arasındaki voltaj dengesizliklerinden kaynaklanan hasar ve arızalar.

*Yangın, yıldırım düşmesi, sel, deprem, donma ve diğer doğal afetlerden kaynaklanan hasar ve arızalar.

*Yetkili olmayan personel tarafından kontrol panosuna müdahale edilmesi, amper, termik, sıvı seviye vb. ayarlarının değiştirilmesi ile ortaya çıkan hasar ve arızalar.

ALARKO DİAMOND ARTEZYEN KUYU POMPALARI Alarko Dalgıç Pompa,Alarko Dalgıç Motor,Alarko Dalgıç Pompa Servisi,Alarko Dalgıç Pompa Fiyatları,Alarko Dalgıç Motor Fiyatları,Alarko Dalgıç Pompa Kurtarma,Alarko Dalgıç Pompa Kuyu Temizliği, Alarko Dalgıç Pompa Tamiri işleriniz orjinal yedek parçalar ile garantili olarak yapılmaktadır.

 

dalgıç pompa, dalgıç pompa servisi, dalgıç pompa hizmeti, su sondajı, kuyu kurtarma, kuyu temizliği, iistanbul dalgıç pompa, istanbul dalgıç pompa servisi
Copyright © 2017 - dalgicpompaservisi.com - Tüm Hakları Saklıdır.
web tasarım
dalgıç pompa, dalgıç pompa servisi, dalgıç pompa hizmeti, su sondajı, kuyu kurtarma, kuyu temizliği, iistanbul dalgıç pompa, istanbul dalgıç pompa servisi