logo

Grundfos Atık Su ve Foseptik Pompası

GRUNDFOS UNİLİFT AP ATIK SU VE FOSEPTİK POMPASI

Unilift AP ve Unilift AP Basic pompalar hem geçici/portatif hem de kalıcı serbest kurulum için tasarlanmış, dalgıç drenaj pompalarıdır. Bu tek kademeli pompalar çoğunlukla paslanmaz çelikten üretilmektedir. Tüm tipler monofaze veya trifaze versiyonlardadır ve 50 ya da 60 Hz güç beslemesine sahiptir.

Tip tanımındaki sayı, örneğin AP12, pompadan geçebilecek küresel parçacık büyüklüğünü belirtir.

Tüm Unilift AP ve AP Basic pompalar, şebeke elektriğine bağlantı için bir fişe sahiptir.

Unilift AP, yarı açık çarka (AP12) veya vorteks çarka (AP35 ve AP50) sahip tek kademeli bir pompadır. Tüm Unilift AP pompalar, çalışma sırasında soğutma için bir paslanmaz çelik gömleğe sahiptir. Tabandaki süzgeç, pompa için amaçlanandan büyük parçacıkların pompaya girmesini önler. Süzgeç, pompa gövdesine klipslidir. Tüm Unilift AP pompalar, otomatik veya manuel çalışma için bir şamandıralı kontaklı veya şamandıralı kontaksız olarak sağlanabilir. ”A” tip tanımlamasına sahip pompalarda bir şamandıralı kontak bulunmaktadır. 3 fazla versiyonlarda, şamandıralı kontağa bağlı ayrı bir yol verme kutusu bulunmaktadır. Çıkış, pompanın üstündedir ve Rp 1 1/2 ile Rp 2 arasında mevcuttur.

Geri akışı önlemek amacıyla çıkışa isteğe bağlı bir çek valf takılabilir.

Unilift AP Basic pompalar, vorteks çarklı tek kademeli pompalardır (AP35B, AP50B). Tüm Unilift AP Temel pompalar, kompozit taban plakalı olarak paslanmaz çelikten üretilmektedir. Unilift AP Basic serisi, taban plakası üzerinde serbest duran veya bir otomatik kaplin kullanarak monte edilmiş dalgıç tip çalışma için tasarlanmıştır. Pompa girişi, büyük parçacıkların pompaya girmesini önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Taban plakası, pompa gövdesinin üstündeki kompozit halka altında gizlenen dört klipsle tutturulmaktadır. Halka, klipslere kir yapışmasını önler. Tüm Unilift AP Basic pompalar, otomatik veya manuel çalışma için bir şamandıralı kontaklı veya şamandıralı kontaksız olarak sağlanabilir. ”A” tip tanımlamasına sahip pompalarda bir şamandıralı kontak bulunmaktadır. Çıkış, pompanın yan kısmındadır ve R 2'dir.

Uygulama Alanları

GRUNDFOS DP ATIK SU VE FOSEPTİK POMPASI

Grundfos DP pompalar, konutlar, çiftlikler ve küçük endüstriyel tesisler çevresindeki atık suyun ve yer altı sularının transferi için tasarlanmıştır. Bu pompalar, sel baskınlarında kurtarma uygulamaları için ve çiftliklerde, sanayide vs. yardımcı pompalar olarak idealdir.

DP pompaları bir emiş süzgecine sahiptir ve pompa bu süzgecin üzerinde durur. Emiş süzgeci, 10 mm büyüklüğe kadar olan katı madde parçacıklarının geçişine izin verir ve DP pompalarından maksimum serbest geçiş boyutu budur. Temizleme veya pompa hidroliğinin denetimi için süzgecin sökülmesi kolaydır.

DP serisi çarkı, yarı açık çoklu kanat tasarımındadır. Emme kapağının altındaki ayar vidalarını sıkarak veya gevşeterek çark boşluğu kolayca ayarlanabilir.

Transfer edilen sıvılar

Pompalar aşağıdaki uygulamalar için uygundur:

Özellikler ve avantajlar

 GRUNDFOS EF ATIK SU VE FOSEPTİK POMPASI

Grundfos EF pompalar, özel meskenlerden (tuvalet atığı hariç) atık suyun pompalanması için tasarlanmıştır. Ayrıca çiftliklerden sıvı gübre pompalanması ve bir dizi endüstriyel uygulama için de uygundur.

EF pompalar, serbest duran, asılı veya otomatik kaplinle kurulum için tasarlanmıştır. Pompalarda üç ayaklı entegre bir stand bulunmaktadır. Bu pompalar, 30 mm büyüklüğe kadar katı madde içeren sıvıları pompalayabilir.

Grundfos EF pompalar, mükemmel katı madde yönetme kabiliyetine sahip açık, tek kanatlı çarka sahiptir.

Emme kapağının altındaki ayar vidalarını sıkarak veya gevşeterek çark boşluğu kolayca ayarlanabilir. Ayarlama işlemi pompayı sökmeden gerçekleştirilebilir.

Uygulama Alanları

Pompalar aşağıdaki uygulamalar için uygundur:

Özellikler ve avantajlar

GRUNDFOS SEG PARÇALAYICI BIÇAKLI ATIK SU VE FOSEPTİK POMPASI

Grundfos'un SEG serisi öğütücü pompaları, küçük topluluklarda veya kanalizasyon sistemlerinin bulunmadığı veya çökeltme sistemlerinin uygun olmadığı seyrek nüfuslu alanlarda foseptik ve işlenmemiş pis suyun pompalanması için özel olarak tasarlanmıştır.

Foseptik ve atık suyun transferi için basınçlı sistemler mükemmel tercihtir ve SEG serisi, minimum yatırım maliyetiyle küçük basınçlı boruların kullanımını kolaylaştırarak maliyet etkinliği ve çevrenin maksimum seviyede korunmasını sağlamaktadır.

SEG serisi, enerji tüketimini azaltacak, arıza maliyetlerini minimum seviyede tutacak ve sistem ömrü boyunca pik performansı koruyacak şekilde tasarlanmıştır.

Uygulama Alanları

Grundfos SEG pompalar özellikle evsel, ticari veya kentsel kaynaklardan arıtılmamış atık suyun pompalanması için tasarlanmıştır. Yüksek tahliye basıncı, atık suyun uzun mesafelerden transferine imkan tanır.

Özellikler ve avantajlar

GRUNDFOS SE ATIK SU VE FOSEPTİK POMPASI

SE serisi pompalar, yıllarca sorunsuz çalışacak şekilde tasarlanmıştır. SE serisi dalgıç veya motor soğutmasız kuru kurulumda çalışabilir, son derece güvenilirdir ve bakımı çok kolaydır. Bu pompalar bir otomatik kaplin kılavuz ray sistemi veya sabit boru bağlantısı kullanarak kalıcı şekilde monte edilebilir; Aynı zamanda desteksiz kuruluma veya portatif pompa olarak kullanıma da uygundur.

Pompalar, düşük çalışma saati, %5'e kadar kuru madde içeriği ve 100 mm'ye kadar küresel serbest geçiş gerektiren uygulamalar için SuperVortex çarklarla (SEV) veya yüksek çalışma saati, %3'e varan kuru madde içeriği ve 100 mm'ye kadar küresel serbest geçiş gerektiren uygulamalar için S-tube çarkla (SE1) mevcuttur.

S-tube çark, değişen kuru madde içeriğine sahip günümüzün atık su zorluklarının üstesinden gelmek üzere tasarlanmış piyasadaki tek çarktır. S-tube çarkın basit ve güçlü tasarımı, serbest geçişten taviz vermeden dünya standardında hidrolik verimi sunmaktadır.

Uygulama Alanları

Grundfos SE serisi pompalar, ağır kentsel ve endüstriyel uygulamalarda pis suyu, proses suyu ve filtrelenmemiş atık suyu pompalamak için tasarlanmıştır ve büyük debiler için idealdir.

SE pompalar için, paslanmaz çelik çarklı modellerden aşındırıcı ortamlar için paslanmaz çelik modellere kadar EN 1.4408 ve EN 1.4517/1.4539 standartlarını karşılayan çok sayıda malzeme çeşidi mevcuttur.

Özellikler ve avantajlar

GRUNDFOS SL ATIK SU VE FOSEPTİK POMPASI

SL serisi, sisteminizdeki performansı optimize edecek, bilinen risk faktörlerini en aza indirecek ve bakım gereksinimlerini azaltacak şekilde geliştirilmiştir. Son derece dayanıklı olan SL serisi, uzun ömürlü, servisi kolay bir dalgıç atık su pompası sağlar.

En yüksek motor verimi standartları, önemli enerji ve maliyet tasarrufu sağlar. Motorların yüksek verimli parçaları, motor verimini arttırır ve pompa ömrünü uzatır.

Pompalar, düşük çalışma saati, %5'e kadar kuru madde içeriği ve 100 mm'ye kadar küresel serbest geçiş gerektiren uygulamalar için SuperVortex çarklarla (SLV) veya yüksek çalışma saati, %3'e varan kuru madde içeriği ve 100 mm'ye kadar küresel serbest geçiş gerektiren uygulamalar için S-tube çarkla (SL1) mevcuttur.

S-tube çark, değişen kuru madde içeriğine sahip, günümüzün atık su zorluklarının üstesinden gelmek üzere tasarlanmış piyasadaki tek çarktır. S-tube çarkın basit ve güçlü tasarımı, serbest geçişten taviz vermeden dünya standardında hidrolik verimi sunmaktadır.

Uygulama Alanları

SL pompa, drenaj ve yüzey suyu, evsel, kentsel ve endüstriyel atık suyun ve proses sularının transferi için tasarlanmıştır.

SL pompa, patlamaya dayanıklı (Ex) versiyonda da mevcuttur. SL pompalar, aşındırıcı ortamlar için paslanmaz çelik çarklı varyantlarda mevcuttur.

Özellikler ve avantajlar

Grundfos Atık Su ve Foseptik Pompası,Grundfos Atık su ve Foseptik Pompa Servisi,Grundfos Atık Su ve Foseptik Pompası Fiyatları,Grundfos Atık Su ve Foseptik Pompa Tamiri,Grundfos Atık Su ve Foseptik Pompa Ustası,İstanbul Grundfos Atık Su ve Fosetik Pompa Servisi,Kocaeli Grundfos Atık Su ve Foseptik Pompa Servisi

Sitemizde yer alan Grundfos atık su ve foseptik pompaları sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://tr.grundfos.com/nav/contact.html adresinden Grundfos Türkiye ile iletişime geçebilirsiniz.