logo

Grundfos Drenaj Pompası


Marka: Grundfos
Model: Grundfos Unilift CC Drenaj Pompası  

Unilift CC, drenaj suyu ile gri pis suyun transferi için tasarlanmış tek kademeli, dalgıç tipte drenaj pompasıdır. Filtre çıkarıldığında, Unilift CC zemin üzerinden 3 mm su seviyesine kadar pompalama işlemi yapabilir.  Kalıcı ve geçici kuruluma uygundur. Boru sisteminden kaynaklı geri akışı engellemek için güç çıkışına isteğe bağlı olarak çek valf takılabilir. Bir adaptör yardımıyla 3/4”, 1” veya 1 1/4” boyutundaki çıkışlara elverişli bağlantılar kurulabilir.

Filtre, paslanmaz çelikten; kovan ve pompa gövdesi gibi ana parçalarsa kompozit kalıp malzemelerden üretilmiştir.

Unilift CC'ye Storz kaplinli bir hortum, dişli Storz kapline uygun bir adaptör ve ön filtreleme için kullanılan delikli kenarlara sahip bir kutu takılarak Multibox B-CC7 tip pompa elde edilir.  Bu pompa, su baskını yaşanan tek aileli evlerde acil durum kiti olarak kullanılabilecek mükemmel bir çözümdür.

Uygulamalar

Unilift CC, aşağıdaki uygulamalar için idealdir:

Özellikler ve avantajlar

Marka: Grundfos
Model: Grundfos Unilift KP Drenaj Pompası 

Unilift KP, geçici veya desteksiz kalıcı kurulumun her ikisine de uygun olarak tasarlanmış dalgıç tipte drenaj pompalarıdır. Drenaj suyunun veya gri pis suyun transferi için kullanılabilir. Toplama tanklarına kurulumu da mümkündür.

Drenaj ve gri atık su uygulamaları için geliştirilen Unilift KP, tek kademelidir ve tasarımında yarı açık çark kullanılır.  Unilift KP pompaların şamandıralı şalter bulunduran ve bulundurmayan modelleri mevcuttur.  A, AV veya M olarak tanımlanan versiyonlar, otomatik ya da manuel modda çalıştırılabilir. Dar pitlerde kullanılacak Unilift KP-AV versiyonları için güç çıkışına kurulması gereken bir çek valf temin edilir. Filtre, pompa gövdesine bağlıdır.

Paslanmaz çelikten üretilen dalgıç tipteki tek kademeli Unilift KP drenaj pompaları, sağlam bir yapıya sahiptir ve basma ağzı yukarı bakacak şekilde pompanın üst kısmına yerleştirilmiştir. Dış gövde, tek parça halinde tasarlanır. Şebeke kablosu ve seviye şalterinin kablosu, volkanize edilmiş (sertleştirilmiş) su geçirmez tek bir fişe bağlı olup bu fiş de hava sızdırmayan stator gövdesindeki sokete takılır. Sıvıyla doldurulan rotor haznesine veya suyla yağlanan yataklara sahip motor, tek veya üç fazlı olarak senkron salmastrasız tipte sunulur.

Motor etrafında akan transfer sıvısı, motoru soğutma işlevi görür.

Motorda bulunan otomatik aşırı yük koruması, aşırı yük durumunda motoru devre dışı bırakır. Motor, normal sıcaklığına döndüğünde otomatik olarak yeniden başlatılır.

Uygulamalar

Grundfos Unilift KP pompalar aşağıdaki sıvıların transferi için tasarlanmıştır:

Marka: Grundfos
Model: Grundfos Unilift AP Drenaj Pompaları 

Grundfos Unilift AP ve Unilift AP Basic serisi, geçici/taşınabilir ve desteksiz kalıcı kurulumun her ikisine de uygun olarak tasarlanmış dalgıç tipte drenaj pompalarıdır. Tek kademeli bu pompalar genellikle paslanmaz çelikten üretilir. Ürünlerin tek veya üç fazlı versiyonları mevcuttur; güç kaynağı olarak 50 ya da 60 Hz seçenekleri sunar.

Ürün ismindeki sayı (AP12 gibi) pompadan geçebilecek küresel madde büyüklüğünü belirtir.

Unilift AP ve AP Basic pompaların hepsinde şebeke elektriğine bağlantı sağlayan bir fiş bulunur.

Unilift AP, yarı açık çark (AP12) veya vorteks çark (AP35 ve AP50) kullanılarak tasarlanmış tek kademeli bir pompadır.  Unilift AP pompalarda, çalışma sırasında soğutma işlevi gören paslanmaz çelik kovan bulunur. Tabandaki filtre, pompa için tasarlanandan daha büyük katıların pompaya girmesini engeller. Filtre, pompa gövdesine takılıdır. Unilift AP serisini, şamandıralı şalterle veya şamandıralı şalter olmadan otomatik ya da manuel modda çalıştırmak mümkündür. Ürün tanımlamasında” A” bulunan pompalara şamandıralı şalter takılmıştır. 3 fazla versiyonlarda, şamandıralı şaltere bağlı ekstra bir yol verme kutusu bulunmaktadır. Güç çıkışı pompanın üst kısmındadır ve Rp 1 1/2 ile Rp 2 arasındaki boyutlarda sunulur.

Geri akışı engellemek için güç çıkışına isteğe bağlı bir çekvalf takılabilir.

Unilift AP Basic pompalar, vorteks çarklı tek kademeli çözümlerdir (AP35B, AP50B). Tüm Unilift AP Basic serisi, paslanmaz çelikten üretilir ve kompozit şaseye sahiptir. Şase üzerine desteksiz veya otomatik kaplinle monte edilen bu pompalar, daldırılmış olarak çalıştırılır. Pompa girişi, büyük katıların pompaya girmesini engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. Şase, pompa gövdesinin üstündeki kompozit halka altına gizlenen dört adet klipsle bağlanır. Halka, klipslere kir yapışmasını önler. Unilift AP serisini, şamandıralı şalterle veya şamandıralı şalter olmadan otomatik ya da manuel modda çalıştırmak mümkündür. Ürün tanımlamasında” A” bulunan pompalara şamandıralı şalter takılmıştır. Çıkış, pompanın yan kısmındadır ve R 2 boyutunda sunulur.

Uygulamalar

Özellikler ve avantajlar

Unilift AP, kalıcı veya geçici desteksiz kuruluma uygundur. Parçaların çoğu paslanmaz çelikten üretilmektedir. Fişle sağlanan kablo bağlantısı mevcuttur. Hem otomatik hem de manuel modda çalıştırılabilir.  Tek fazlı versiyonlara termik şalter entegre edilir.

 Sitemizde yer alan Grundfos drenaj pompaları sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://tr.grundfos.com/nav/contact.html adresinden Grundfos Türkiye ile iletişime geçebilirsiniz.

Grundfos Drenaj Pompası,Grundfos Drenaj Pompa Servisi,Grundfos Drenaj Pompası Fiyatları,Grundfos Drenaj Pompa Tamiri,Grundfos Drenaj Pompa Ustası,İstanbul Grundfos Drenaj Pompa Servisi,Kocaeli Grundfos Drenaj Pompa Servisi

dalgıç pompa, dalgıç pompa servisi, dalgıç pompa hizmeti, su sondajı, kuyu kurtarma, kuyu temizliği, iistanbul dalgıç pompa, istanbul dalgıç pompa servisi
Copyright © 2017 - dalgicpompaservisi.com - Tüm Hakları Saklıdır.
dalgıç pompa, dalgıç pompa servisi, dalgıç pompa hizmeti, su sondajı, kuyu kurtarma, kuyu temizliği, iistanbul dalgıç pompa, istanbul dalgıç pompa servisi